| anonim_4396 a întrebat:

Am astm bronsic si racesc foarte des (cam la 2 sap) si cand raceam luam PARACETAMOL SINUS. De curand am aflat de la televiozor ca paracetamolul provoaca cacer (leucemie) persoanelor care folosesc paracetamol frecvent. Ei bine ce medicamente imi puteti recomanda ca sa ma pot trata de aceste raceli?(medicamente care sa nu contina paracetamol)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| crapone a răspuns:

Daca ai astm bronsic ar trebui sa identifici cu atentie motivul care genereaza acesta boala. Un mare dusman este mucegaiul de pe peretii interiori ai camerelor, ce se formeaza in mod special iarna, cand peretii exteriori sunt reci, iar noi nu aerisim suficient camerele, ca de... se pierde caldura. Sotia mea a fost suferinda de asa ceva, a luat medicamente multe, s-a chinuit saraca... dar acum am scapat pentru ca am eliminat mucegaiul din incaperi. Cum? Simplu de tot si la indemana oricui in orice anotimp. Vizitati www.mucega-stop.ro pentru mai multe amanunte!

| Ramonnyck a răspuns:

Pai ai putea lua, Tusin.