| cata2cool a întrebat:

Am auzit ca daca bagi o tigara in lapte si o lasi sa se usuce bine si pe urma o fumezi, la urmatoarele tigari ai senzatia de voma si asa te lasi de fumat. E adevarat? Cine stie sa ma anunte

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| elenahd a răspuns:

Cel mai bun mod de a te lasa de fumat este AMBITIA nu tigari bagate in lapte sau nu stiu ce legende... Daca chiar nu ai ambitie atunci incearca cu plasturi contra fumatului sau cu tigarile medicinale (si plasturii si tigarile medicinale le gasesti la farmacie). Crede-ma ca cel mai bun mod sa te lasi de fumat e sa vrei sa te lasi de fumat, sa ai ambitie, sa nu te lasi induplecat de prietenii care vor incepe sa te faca sa-ti schimbi hotararea si sa fii perseverent in hotararea ta de a te lasa de fumat.SUCCES iti doresc!

| Criiss16 a răspuns:

Am auzit asta de la multi prieteni de ai mei ce fumau inainte, si prin metoda asta s-au lasat de fumat.Nu stiu sa-ti zic sigur pentru ca nu fumez, deci clar nu am incercat metoda asta.Probabil o fi adevarat. Sper sa te lasi de fumat, tigarile nu-s bune.Jejehee hee

Succes!happy

| Brotacelu a răspuns:

De ce nu incerci? eu merg d multe ori pe principiu "ce-si face omu` cu mana lui e sfant"

| Beatrice_6624 a răspuns:

Am sa incerc azi, o sa fac asa cum zici, sa vad cum
este aroma, apoi am sa ti spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei, exact acelasi lucru il stiam si eu. Ma rog, stiam ca exact pe moment simti senzatia de voma.

| mioara a răspuns:

Ca sa te lasi de fumat iti trebuie multa vointa, dar sunt medicamente din plante care te ajuta sa te lasi calivita international.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu nu merge cu lapte, incearca sa te caci pe ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amice, mai bine iti dai banii in continuare pe tutun, o sa mori mult mai repede decat crezi, o sa faci cancer pulmonar sau alte cacaturi, si o sa-ti dai toti banii pe tigari.gandestete 10 ron pachetu, 1 pachet pe zi => 3, 2 milioane pe luna pe tigari...de banii aia imi iau adidasi