| Ionita_Mihai_1997 a întrebat:

Am auzit ca masca de miere cu scortisoara este buna pentru tratarea acneei/cosurilor.
Cum se prepara si cam cat timp ar trebui sa stau cu ea pe fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonima1244 a răspuns:

Încearcă masca cu miere de albine si lămâie făcută de Dede pe yt! Nu te scapa in totalitate de acnee dar, îți mai curata porii! Apoi fa un drum la o farmacie din zona si cumpara gel de aloe vera si aplical pe fata seara după ce te ai spălat pe fata ) sper ca te-am ajutat pup :*
Vreau funda :3

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-are efect, in speicla daca ai o problema grava. Mierea e mai degraba sa-ti vindece o posibila acnee in formare, gen daca iti mai ies cosuri ocazional. Daca ai acnee te duci la dermatolog sa-ti prescrie creme sau orice tratamant ai nevoie.

| Bondarel99 a răspuns:

Dacă ar fi așa simplu...

| Pirvuceanu_Mihaela_2002 a răspuns:

Buna. Parerea mea este ca nu poti trata sau scapa de cosuri. Pentru a nu avea cosuri trebuie sa te hitratezi si sa folosesti si o crema de fata inainte de culcare

| Tufan_Alexandra_2000 a răspuns:

Nu te deranja se o prepari, mai bine te-ai duce la un dermatolog. Crede-mă că asa este mult mai bine!