| claudiazamfirache a întrebat:

Am auzit de o dieta formata doar din sucuri naturale (facute in casa). Vreau sa stiu daca pentru o saptamana beau doar lichide, nu voi avea probleme cu stomacul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Vrei sa mori? Bea numai lichide, indiferent de continutul lor. Mananca disociat daca vrei sa slabesti. Azi numai carne, maine numai morcovi, apoi mere..samd, asa a slabit prietena mea inainte de nunta vreo 6 kg intr-o luna.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mi se pare o cura sinucigasa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mi se pare o dieta sinucigasa. Un medic de specialitate ai consultat?

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu!
Iti recomand ca pe langa aceste sucuri, sa mananci si portocale si banane, macar doua pe zi!
Cunosc pe cineva care a facut la fel, dar mergea si la sala, bea apa, atata cat avea nevoie, cand ii era sete, si de asemenea, multe sucuri facute in casa.
Insa, mai rontaia un morcov, plus banane- ii tineau de foame si ii dadeau energie.
De asemenea, lapte, ii tinea de foame, dar era lapte degresat.

assiris
| assiris a răspuns:

Orice excese creaza dezechilibre in organism greu de prevazut caci nu fiecare reactioneaza la fel

auran
| auran a răspuns:

NU cred ca este indicat sa tii o astfel de cura de slabire. De altfel anumite sucuri pot afecta stomacul, dand niste arsuri groaznice si apoi ce vrei sa lesini pe strada!

| alexutza_4406 a răspuns:

Nu stiu pentru ce ai nevoie de o asemenea dieta...ma gandesc ca e o cura de slabire nu? Daca este asa, atunci iti pot spune ca daca vrei sa slabesti, nu e nevoie de o dieta asa de "sinucigasa", cum zice si brigaela happy. Incearca sa faci multa miscare si sa mananci de toate, dar fara abuzuri.sa ai un orar de masa bine stabilit si sa-l indeplinesti.
Daca dieta e pentru altceva...nu stiu ce sa zic... dar nu cred ca e sanatos sa bei doar lichide, fara sa mananci nimic pentru o saptamana.Succes!