| IasminaIasmi4567 a întrebat:

Am avut azi un atac de panica şi nu ştiu de ce a apărut aşa dintr-o dată am 15 ani.Ce pot face? Oare de la ce a apărut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atacurile de panica nu apar din senin, avand la baza ani de despresie si anxietate, care au fost ignorate, de aceea a evuluat si a inceput sa produca atacurile de panica, iar daca acum refuzi sa mergi la psiholog (sau psihiatru), va continua sa evolueze spre boli psihice mult mai grave.
Deci: fuguta la medic (cu mama sau tatal tau), ca sa ti se faca o evaluare corecta, primind tratament si terapie ca sa te insanatosesti.

| ioana748 a răspuns:

Se poate sa ai nevoie de vitamine si minerale.
De obicei se recomanda MagneB6 si SedatifPC, dar ai putea sa cumperi si un complex de multivitamine.
Dar ideal este sa mergi la medicul de familie sa vezi cum stai cu analizele.
Fara bauturi energizante, gen cola, energizant...
Doar apa si suc fara acid si mancare fara condimente, eventual putin regim.
Totusi mergi la medichappy