| anthonya a întrebat:

Am avut miopie care s-a micsorat. Totusi, dupa nastere mi-am dat seama ca am nevoie de dioptrii mai mare. Se poate sa fie din vina nasterii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Brigaela are dreptate, stiam ca femeilor cu miopie le este interzisa nasterea naturala. Mergi la doctor pentru a ti se corecta...

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai nascut natural, poate fi din cauza nasterii. Femeile cu miopie au indicatie certa de cezariana, putand face in cursul travaliului complicatii severe pana la dezlipire de retina.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai nascut natural, poate fi din cauza nasterii. Femeile cu miopie au indicatie certa de cezariana, putand face in cursul travaliului complicatii severe pana la dezlipire de retina.

| Andrei_6051 a răspuns:

Pentru inceput iti recomand sa renunti la obiceiurile proaste care iti afecteaza in timp vederea si sa iei vitamina C macar 30zile. incearca si exercitiile pentru ochi de pe http://tinyurl.com/m5rzz9 ca la mine s-au simtit dupa prima saptamana