| Locke a întrebat:

Am avut o problema cu buza superioara, am fost la spital si m-a cusut si in secunda asta e foarte ok. E doar o problema, eu duminica seara trebuie sa plec din oras, iar luni dimineata voi pleca in grecia (10 zile) si vreau sa va intreb doar daca pot scoate ata mai devreme sau sa o scot eu insumi cand ajung acolo

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CorinaaM a răspuns:

Nu, in niciun caz! Vrei sa ajungi la urgenta?! (daca iti scoti singur ata) Mai bine du-te la doctor si intreaba-l daca e vreo posibilitate sa iti scoti ata mai devreme, explica-i motivul (ca pleci i concediu si e foarte important sa arati bine sau ceva) (: papa

2 răspunsuri:
| Undal a răspuns:

Nu ai voie sa scoti tu ata...mai bine sfatuieste-te cu un medic, poate sa iti spuna cum sa o scoti, daca e cazul sa faci tu asta, sau ti-o scoate el mai devreme...

| NivoALFA a răspuns:

Daca nu te pricepi sa o scoti tu, mergi la spital in grecia si doctorii pot sa o scoata!