| lipskissmiss a întrebat:

Am avut relatii sexuale cu un baiat acum o saptamana aproape zilnic si a fost protejat, dar de 3 zile am inceput sa urinez des, ma ustura vaginul, am si mancarimi. Cred ca am racit pentru ca am stat cu picioarele pe gresie desculta zilele astea si nu am fost imbracata foarte bine. El nu are niciun simptom, eu am mai avut si candida acum cateva luni si ma gandesc ca se poate sa mi se fi schimbat phul din vagin din cauza dusurilor dese sau din cauza prezervativelor. Tinand cont de faptul ca am facut sex protejat, nu am fost atinsa de fluidele lui si nu cred ca putea sa imi dea ceva. Nu pot sa ajung la medic pentru ca azi plec din tara, dar luni ma voi duce. Ce poate sa fie si ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Infectie ori raceala.
Ar fi indicat sa discuti cu medicul de familie!
Nu te juca!
O zi buna happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Faptul că urinezi des, bănuiesc că slab cantitativ poate indica o răceală abdominală - sau o infecţie urinară ( chiar cistită ), dacă îl asociem cu acele usturimi.
Dar, acele usturimi asociate cu mâncărimile genitale pot indica o candidoză :(

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-cum-stau/

http://www.tpu.ro/......dupa-ceva/

Toate cele bune!

| Nickname1890 a răspuns:

Cel mai probabil ai o infectie urinara. Oricum e indicat sa consulti un medic pana una alta poti sa intrebi la farmacie de un medicament, eventual uricol in caz de infectie urinara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai mai avut candida, posibil sa fi recidivat.Fa-ti un tuseu vaginal, candida lasa urme.Pentru infectii urinale este bun nolicinul, insa trebuie luat 5 zile obligatoriu.La infectii, de regula, apar mancarimile in urma urinarilor dese, insa se poate face o diferenta intre cele doua.

| DedeeAndreea a răspuns:

E posibil sa ai o infectie urinara sau candida. Daca a fost protejat nu cred ca ai luat ceva de la el si nici el de la tine.Nu iti face griji, cel mai bine e sa mergi la ginecolog pentru un consult.

| Klaudiumen a răspuns:

Mai bine te duci un specialist!