| Amely21 a întrebat:

Am avut un atac de panică destul de rau, am simțit ca pic și nu mai pot să respir si acum ma mai doare cata în piept. Am 24 de ani. Pot să am ceva consecințe? E ceva grav? Nu am mai pățit asa niciodată.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Exista medic pentru asa ceva.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Am pățit și eu așa odată (și mai și eram în duș). Bea apă, întinde-te și relaxează-te. Îți va trece până mâine.

| Amely21 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Dar a fost mai grav, am crezut că leșin și mă doare și capul...a fost o sperietură mai mare.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru Amely21):

Atunci sună-ți medicul de familie, să te trateze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un psiholog pana nu îl faci pe al doilea, la al treilea și tot asa nici psihologul nu o sa te mai poate ajuta ci psihiatru cu calmante, de fapt amândoi pot fi utili pentru tratarea eficienta a tulburării de panica. Da, după mai multe atacuri devine o tulburare, o patologie!
Durerea în din piept sunt cauzate de la frica. Te-ar ajuta maximag Antistres 30 de zile, și minim 2 ședințe de masaj terapeut, sau cu acupunctura.

| Iasmina12345 a răspuns:

Buna te pot ajuta eu. Daca vrei vom vorbi la telefon si te voi ajuta sa intelegi cum functioneaza aceste stari