| ღLiFeHaSMeAiNgღ a întrebat:

Am avut un cos pe frunte si l-am spart...dar acum e foarte urat si este vizibil. Nu stiu cum sa il ascund. Ce pot sa fac sa imi treaca "rana"? cryingdau funda si vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Darkus56 a răspuns:

Pai te duci la un Plafar si intrebi de crema pentru cosuri...O sa dispara foarte repede...

| DSabb a răspuns:

Cea mai mare prostie e sa te dai cu fond de ten peste cos! sau sa il sapargi! in niciun caz nu fa asta pentru ca se vor inmulti din nou! spala tenul cu un sapun cu pH neutru pentru a nu iti usca sau ingrasa pielea si aplica crema care sa usuce si sa vindece cosurile... cum ti-am scris

| dulcykaLy a răspuns:

Sa-i dai cu ungunet cutaden. o sa-l usuce ca sa-l ascunzi dai cu fond de ten. iar pe viitor nu le mai sparge. ci pur si simplu da-le cu unguent si lasa-le sa se usuce de la sine

| DSabb a răspuns:

Fundita? :*

| KMaddieK a răspuns:

Poti sa dai cu spirt si in 2 zile va trecewinking

| denisseioana a răspuns:

Buna, mama mea e medic iar eu sunt studenta la medicina, sfatul meu este:ia de la farmacie skinoren.e foarte foate bun..prietenul meu avea o eruptie foarte puterinca pe fata si asa a scapat de ea..si pe viitor, nu ii mai sparge, nu faci altceva decat sa ii inmultesti! te pup

| NELLSON a răspuns:

Cu suc de lamaie incearca pentru ca-ti usuca foarte bine si lasa-l asa 2-3 ore dupa care cu apa rece.

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu am avut foarte multe probleme cu cosurile si punctele negre si din experiența mea de 8 ani de zile, am fost la foarte multi doctori, iar cel mai eficient tratament pe care l-am gasit este pe baza de
creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai ( Tea Tree ) de la Thursday Plantation.

In cateva zile, de utilizare a cremelor, deja efectele s-au vazut, tenul a devenit mai curat, cosurile s-au uscat si apoi au disparut complet.
Dupa ce scapi de cosuri sau chiar in timpul tratamentului te sfatuiesc sa schimbi sapul normal cu un sapun cu 100% ulei pur de arbore de ceai(tea tree) pentru a controla excesul de sebum si pentru o curatare mai buna.