| Alexandru8800101 a întrebat:

Am baut jumătate de doza de coca cola. Dupa 15m m-a înțepat inima timp de 1h.Acum nu mai ma inteapa si ma doare capul puțin mai tare asa.Ce pot face? Mi a amorțit și mana 10m dar și a revenit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa vezi cum este cand lesini si cazi pe jos...de la atata cola...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur nu e de la juma de doza de cola

| Alexandru8800101 explică (pentru suntserios):

Poate fi infarct sau ceva? nu ma doare in piept deloc

| shyde a răspuns (pentru Alexandru8800101):

Daca era infarct, nu ne-ai mai fi povestit noua de el aici. Erai la urgenta sa te salveze medicii.

| anonimg a răspuns:

Renunță la cola și alte băuturi energizante. Trăiește sănătos prin alimentație, și trebuie să faci zilnic câteva minute de exerciții fizice.

| Alexandru8800101 explică (pentru anonimg):

Am tensiunea 12 cu 7 și 60 de bătăi ale inimii crezi ca e ok

| anonimg a răspuns (pentru Alexandru8800101):

Da, este bună tensiunea 12 cu 7. Dar tensiunea normala se poate vedea atunci când o măsori în fiecare dimineață timp de 5 zile la rând.

| Alexandru8800101 explică (pentru anonimg):

60 de bătăi ale inimii sunt ok? crezi ca alea sunt cauza durerii de cap? ma doare asa suportabila sub forma de presiune

| Mindfulness a răspuns:

Ce poți face? Sa bei apa și ceaiuri, e clar că nu îți priește așa ceva, e prea toxic pentru tine, pentru organismul tau.

| shyde a răspuns:

Nu mai bea cola si nici altfel de sucuri. Mergi la cardiolog si tine evidenta asupra problemei cu medicul de familie.

| anonimulala00 a răspuns:

Vorbește cu un doctor.

| StatescuColegul a răspuns:

Esti deshidratat.Bea 2 3 canute cu apa și stai linistit în pat la televizor sau cum iti petreci tu timpul.O sa iti revii

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru StatescuColegul):

Tu îți dai singur sfat de pe celălalt cont?

| Toastbody a răspuns:

Daca nu ai murit e ok