| StatescuColegul a întrebat:

Am băut niște cola și ma cam doare inima sau ma inteapa nu știu cum sa zic.Nu am mai băut cola de 2 saptamani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este un semn clar ca inima ta nu mai poate tolera porcariile pe care le bei, iar cola este una din cele mai periculoase bauturi care omoara oamenii.

| ReddY25 a răspuns:

Renunță la ea, vei avea de câștigat

| LisaJulie a răspuns:

Evita sucurile acidulate daca stii ca ai probleme cu inima, cu asta nu este de glumit

| Cipi1212 a răspuns:

Îți trebuie părerea unui cardiolog.

| UnchiulRamiz a răspuns:

A mai patit un user de aici sa il intepe la inima, de atunci nu mai bea Cola. Nici eu nu mai consum Cola sau Pepsi de ceva timp. Incerc sa consum mai mult apa si ceaiuri. Sucurile nu sunt bune deloc

| shyde a răspuns:

Mergi la cardiolog si renunta la bauturi acidulate si la zahar, cel putin momentan.

Vezi sa nu ai si ceva probleme de respiratie, care se aduna cu probleme de circulatie.

| MountainRiver a răspuns:

Păi, Cola nu e bun nici așa, dacă ești ceva mai strong cu sănătatea, dar dacă mai ai și probleme cu tensiunea, sănătatea și tot așa.

Deci ar trebui să renunți la Cola definitiv, mai ales dacă știi că nu-ți face bine, iar la inimă, Cola la fel ca 3 în 1 sau nesul, sunt ucigători supremi.

| anonimulala00 a răspuns:

Copilu, când bei cola nu te apuca de efort fizic. Poți să bei...dar cu măsură. Acum nah depinde de ce fel de organism ai. Vorbește cu un doctor. Părerile sunt diferite.