| Daianadaiana45666 a întrebat:

Am bebeluși gemeni au 4 luni eu nu prea mai am lapte să îi alaptez din cauza ca nu prea am am calciu şi vuitamine în corp am fost la medic şi a recomandat să fac perfuzi cu vitamine dar mie îmi e frică de ace ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ishq a răspuns:

Mănâncă multe supe/ciorbe și laptele vine…

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Pe celălalt cont ești însărcinată și trebuie să mergi la control. Lasă trollingul pentru alții.

| ioana748 a răspuns:

Sa ti revii putin si sa traiesti pe planeta Pamant.
Scuze, exista si varianta biberon.
Cat despre frica de ace, no comment.
Aduna te si ai grija de copii ca la cum te prezinți daca erai in Elveția copiii erau de mult la asistenta sociala.

| Miruna333 a răspuns:

De ce ti-ar fi frica? Lapte praf. Nu e capat de lume. Nu toata lumea poate alapta sau vrea sa alapteze

| elennaionela14 a răspuns:

De ce nu le dati lapte praf?
Sunt atatea feluri. Aptamil, Topfer, Nan, Milupa. E plin supermarketul, internetu si farmaciile de oferte.
Nu va inteleg.