| LaMLaMlaMa a întrebat:

Am buzele crapate bocna. m-am dat cu strugurel dar nimic.ma puteti ajuta? am patit asta in urma unui accident in care am cazut cu gura de parchet. a fost oribil.acum am buzele crapate nu pot sa le stapanesc.mereu cum se pot repara cum se usuca din nou crying. ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zambet a răspuns:

Crema de musetel, e galbena. Sau incearca sa cumperi aciclovir din farmacii.Este foarte buna crema.

5 răspunsuri:
| mihaa a răspuns:

Incerca sa te dai cu ulei de papa,(nu conteaza marca lui) catifeleaza buzele mai bine ca orice strugurel

| sy46 a răspuns:

Ungeti buzele cu demachiant(crema), dar sa nu fie pe baza de alcool.Hidrateaza foarte bine.

| Zambet a răspuns:

@hiphopbeatz aciclovir este pentru buze crapate nu neaparat herpes

wave

| ramonaky25 a răspuns:

Incearca cu crema de galbenele.

| hiphopbeatz a răspuns:

@Zambet aciclovir nu este pentru herpes?

pace!