| Antal_Laura_1998 a întrebat:

Am candida si nu am apucat sa ajung la ginecolog.
Din cauza candidei pote sa intarzie menstruatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Da se poate! Ia-ti de la farmacie ovule pentru candidoza! Pana ajungi la ginecolog.Mananca iaurt si fa spalaturi cu ceai de galbenele (planta de la plafar, nu plic )

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, candida nu intarzie menstruatia!
Daca stii sigur ca ai candida, mergi la farmacie si cumpara tratament vaginal pentru tine si tratament cu unguent pentru partnerul de sex.
Tratamentul se face concomitent de amandoi, sexul fiind interzis in perioada asta, pana la videcarea completa.