| ionicutssa a întrebat:

Am ciclu foarte neregulat...imi vine. apoi imi vine peste o luna si jumate. iar luna urmatoare imi vine. la 2 saptamana.si tot asa mai mereu. e normal? am 14 ani. si prima data mi-a vn cam acum 3 ani.big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Timp de cativa ani dupa prima menstruatie ciclurile pot fi neregulate. Reglarea ciclului ar trebui sa se faca de la sine. Daca problema persista, ar fi recomandat sa consulti un ginecolog.
http://mymed.ro/ciclu-menstrual-neregulat.html

| Robertttttttt a răspuns:

Normal ciclul vine o data pe luna daca tu simti ca e ceva in neregula trebuie sa consulti un doctor, sau spune-i mamei tale.

| Simina1066 a răspuns:

Nu prea e in regula, in 3 ani ar fi trebuit sa se regleze... eu in locul tau m-as duce la un contrul. Nu e de glumit cu asa ceva!
Sper ca te-am ajutat!

| Iadhira a răspuns:

Da e normal, organismul tău e încă în dezvoltare, însă nu uita că e bine să mai mergi la un control din când în când.