| DianaLos a întrebat:

Am citit pe net ca fumatul și antihistamina combinate pot fi letale. Sunt fumatoare si am luat un Aerius crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ne anunti sau ne intrebi?
Un singur semn gramatical poate face diferența.

| Cipi1212 a răspuns:

Ar trebui să renunți la fumat.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Evident că nu se întâmplă nimic. Tu ce crezi că faci explozie ca la cola cu menthos? Nu se întâmplă nimic.

| Whitte a răspuns:

Eu nu va inteleg pe voi: fumatul e obligatoriu?
Renunta macar cat faci tratamentul. Sau vrei sa ne inviti la o coliva.

| DianaLos explică (pentru Whitte):

Pentru ca exista ceva numit DEPENDENTA. eu doar intrebam daca era reala afirmatia

| Whitte a răspuns (pentru DianaLos):

Da, e reala.
Dependenta poate fi educata. Mai ales ca tu ti-ai provocat-o.

| simplaexsistenta a răspuns (pentru DianaLos):

De fapt, ca sa fim mai exacti, nu ai intrebat nimic. Doar ne-ai informat ca tu colinzi netul in căutare de răspunsuri dupa ce singura ti-ai facut rau. Nu era niciun semn de intrebare, asa ca las-o mai moale cu tupeul.

| LisaJulie a răspuns (pentru Whitte):

Sunt complet de acord mai ales ca fumatul nu e recomandat cand iei pastile

| DianaLos explică (pentru simplaexsistenta):

Nu am avut niciun tupeu, da la ce raspunsuri vad ca ai pe pagina se vede clar ca nu prea ai ce face cu timpul liber si vi sa te certi pe net. In rest multumesc tuturor de raspunsuri. Era evident ca intreb chiar daca accidental am omis semnu.Da in loc sa se dea rasp utile si eventual sa mi se atraga atentia, unii(simplaexistenta) comenteaza doar ca sa arunce cu pietre si ma face pe mine tupeista. "Mai lasa tupeul", asa tare te-a deranjat?

| simplaexsistenta a răspuns (pentru DianaLos):

Da, asa este, ai dreptate.
"da la ce raspunsuri vad ca ai pe pagina se vede clar ca nu prea ai ce face cu timpul liber si vi sa te certi pe net"- da, sunt aici 24/7.