| Karmesytta a întrebat:

Am cosuri pe spate..Cum pot scapa de ele?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Du-te la farmacie, întreab-o pe dobitoaca aia de la farmacie dacă are un produs pe nume ZINERYT şi cumpărăţi-l. E o soluţie în tub, nu-i cremă. Dai cu el pe spate, adică. pui pe cineva că n-ai cum singură laughing.
Usucă coşurile şi după. thinking, dispar.

2 răspunsuri:
| countingstars a răspuns:

Parerea mea e ca cea mai buna metoda impotriva acneei este alimentatia. Este o problema care vine din sange, asa ca nu ai cum sa o tratezi definitiv doar cu creme si solutii. Evita: laptele, alunele, FastFoodurile si in special DULCIURILE. Consuma multe alimente care contin vitamina A si zinc (ex.: morcovi, paste). Daca insa problema este mai grava, poti folosi o crema, numita Cutaden. S-ar putea sa te ajute. Eu am folosit Zineryt si nu m-a ajutat deloc, dar depinde de la persoana la persoana. Sper ca ti-am fost de folos.laughing

| BLeur a răspuns:

Aaa, am uitat. Poţi să dai şi cu propolis pe coşuri, îţi trec şi aşa.

Dacă mai ai nevoie de ceva, dă-mi add : dnd5min_xd