| ghidanaca a întrebat:

Am crapaturi intre degetele de la picioare si mancarime dupa ce am stat cu picioarele in apa cu detergent la spalatul covoarelor. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| yadora a răspuns:

Ai avut o reactie la detergent; in fiecare zi te speli doar cu apa calduta si te usuci bine cu un prosop din bumbac, apoi te dai cu bioxiteracor sau oximed(e un spray care se gaseste la farmacie) si stai cu picioarele expuse fara a pune soseta, fara a iesi afara in praf. O sa se vindece fara sechele.