| VulpeaDinUmbra a întrebat:

Am cumparat niste slanina de la firma cetina dar e cruda... Si am mancat, oare e ok sau..? Ma gandesc ca daca au pus o la vanzare asa cruda ar trebui sa fie ok slanina dar nu stiu... Voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
30 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Slanina cruda este pentru topit sau pentru preparat acasa.

| MarianWLF a răspuns:

Daca nu vrei sa o faci untura cauta pe cineva la curte sa ti-o afume.

| Violleta2022 a răspuns:

Mananc-o cu paine si ceapa, ca-i buna!

| gabicoo a răspuns:

În cel mai rău caz o să faci indigestie.
Nu sunt singurii care fac dubioșenii. Dau "afumăturile" cu fum artificial (o soluție plina de chimicale care da aspect de afumat și miros de fum) sau le afumă superficial la "cald".

| VulpeaDinUmbra explică (pentru gabicoo):

Deci nu pot patii chestii grave? Si de acum daca mai cumpar cruda sa o pun la fiert? Sau sa nu mai cumpar cruda? Cum ar fi mai bine sa fac?

| gabicoo a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Aaaaaaa! Stai că acum m-am prins: Ai luat slănină "crudă". Asta nu se mănâncă așa. Ea se poate topi la ceaun pentru untură și jumări, sau se pune la friptură ori în sarmale.

| VulpeaDinUmbra explică (pentru gabicoo):

Adica si daca am luat de la cetina si nu de la un om de acasa tot nu e ok sa o mananc asa cruda?

| gabicoo a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Slănina crudă este doar pentru gătit - nu se mănâncă "așa"!

| VulpeaDinUmbra explică (pentru gabicoo):

Si atunci daca am mancat asa e si foarte posibil sa patesc ceva grav? Sa ma imbolnavesc? Sau cam mica probabilitatea? Cum e in general de fapt? E destul de mare probabilitatea sa te imbolnavesti de ceva de la carne cruda sau nu chiar?

| gabicoo a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Dacă ai mâncat doar o "bucățică" nu pățești nimic. Dacă bucățica a fost mai mare poți face indigestie. Pe viitor să fii atent.
Dacă ai luat-o de la un producător autorizat acesta testează carnea - fiecare carcasă. Dacă o iei de la cineva de la țară și nu este testată poți face trichineloză - dar la tine nu este cazul pentru că a fost procesată într-o fabrică autorizată sanitar - veterinar. Stai liniștit.

| VulpeaDinUmbra explică (pentru gabicoo):

Atunci pot sa mananc oricata ca e ok? Daca nu e luata de la un om de acasa ci de la o firma de asta care o trimite in magazine

| gabicoo a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Nu nu este OK. Stomacul și intestinele tale nu sunt capabile să digere slănină crudă. Eu ți-am spus că poți face indigestie dacă ai mâncat o bucată. Dacă vei continua să o consumi vei face sigur indigestie și nici ficatul nu va reacționa bine. Îți recomand să o gătești cumva: să o topești la ceaun sau să o "frigi" pe țepușă la grătar dacă stai la curte.
Știu că ai dat bani pe ea - dar nu merită să-ți pui sănătatea în pericol.

| VulpeaDinUmbra explică (pentru gabicoo):

Sau e ok si daca o gatesc in casa pe o plita sau aragaz de exemplu?

| VulpeaDinUmbra explică (pentru gabicoo):

Deci se poate si sa nu patesti nimic si oricat ai manca dar se poate si sa patesti? Sau sigur te imbolnavesti daca tot continui sa mananci? Sau depinde? Doar ca oricum ar fi e cel mai bine sa o mananci gatita pentru ca nu ai de unde sa stii ce e cu acea carne?

| gabicoo a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Poți să o frigi pe o tablă pusă pe ochiul de la aragaz sau să o topești la ceaun să faci jumări. Pentru frigerea pe aragaz ar fi ideal să ai o tigaie - grătar din fontă pentru aragaz că de pe tablă curge și murdărești foarte tare aragazul.

| gabicoo a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Dacă o mănânci crudă sigur te îmbolnăvești. Nu există poate!

| VulpeaDinUmbra explică (pentru gabicoo):

Dar cu cat mananci mai mult cu atat creste riscul de imbolnavire? Asta e?

| gabicoo a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Da!

| VulpeaDinUmbra explică (pentru gabicoo):

Deci in concluzie daca nu mananci mult sau prea mult, exista posibilitatea sa scapi fara sa patesti ceva dar daca mananci mult sau prea mult nu scapi, e sigur

| gabicoo a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Da.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ce scrie pe ea? Scrie produs fiert si afumat, produs fiert, crud?
Ai intrebat mai sus daca e ok sa mananci daca nu ai luat-o de la un om de acasa. Eu iti spun ca nu as avea incredere sa iau slanina de la un taran mai ales pe caldurile astea. Macar cele din supermarket sunt facute in anumite conditii de igiena pentru ca au si ei controale. In primul rand, vezi proprietatile organoleptice. Arata rau? Miroase urat? Are un gust oribil? Daca raspunsul e nu, atunci cel mai probabil nu o sa patesti absolut nimic. Acum vezi tu ce faci cu ea, poti sa o gatesti, sa o fierbi sau sa o pui pe gratar sa vezi tu

| VulpeaDinUmbra explică (pentru Furnicuta000):

Deci e de aia de la cetina de la penny de mangalita si doar atat scrie ca e de mangalita, si e neafumata

| Furnicuta000 a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Langa ea pe raft erau produse afumate sau fierte gen mezeluri, salamuri sau era carne cruda?

| VulpeaDinUmbra explică (pentru Furnicuta000):

Pai asta sincer sa iti spun nu mai stiu... Dar parca produse crude. Nu mai stiu deci

| Mindfulness a răspuns:

O sa îți de-a burta niste semnale, daca ele apar atunci e momentul sa nu mai mănânci.
Dă-o și tu cadou la cineva care îți displace

| Mindfulness a răspuns (pentru Mindfulness):

Gabi ți-a dat cel mai pertinent răspuns. Eu zic sa faci jumări din ea, ies delicioase. mănânci jumări cu ceapa și roșii esti boss de boss.

| brojbet a răspuns:

Cel mai probabil o sa faci indigestie. Dar s-ar putea totuși sa nu pățești nimic. Și eu am mâncat odată carne crudă de porc și nu am avut nimic. Dacă ție rău fă-ți ceai de ghimbir

| VulpeaDinUmbra explică (pentru brojbet):

Si ai mancat mult? Cat ai mancat?