| vip4vyo a întrebat:

Am de 3-4 zile o durere de cap care numai trece.Am incercat diferite medicamente :rupan, nurofen de 400, modafen dar amelioreaza doar cateva ore durerea.Treaba e ca nu prezint simptome de raceala, doar o durere de cap continua care cateodata se mai amelioreaza.Simt de parca imi e amortita o parte a capului.
Doctorul mi-a zis ca se poate sa fie din cauza ca am stat "dezbracat" pe afara.Adica eu obisnuiesc sa stau seara pe afara si nu am purtat caciula. Febra nu stiu daca am avut, am simtit cateodata ca ard, dar in rest nimic.Nu am senzatii de voma, nu ma doare in gat, nu tusesc si nu am tulburari de vedere.
Ce pot sa fac ca sa-mi treaca? Imi e greu si sa adorm.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

De preferat ar fi sa mergi la un alt doctor, eventual sa faci niste analize... altfel, ia de la farmacie niste Aulin (plicuri dizolvabile) si inainte de culcare ia unul - atentie nu trebuie sa consumi alcool... sanatate

auran
| auran a răspuns:

Cum iti mai este?

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Incearca sa porti ceva pe cap seara...cred ca si o sapca ajuta. Dureriile de cap pot fii din mai multe cauze:raceala, din cauza ochilor sau a urechilor etc. Daca durerea persista cel mai bine ar fi sa mergi la un medic pentru un control amanuntit.

| nuxerette a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa consulti de urgenta un nurolog. Durerile de cap pot fii cauza multor probleme de sanatate mai mult sau mai putin serioase. Eu imi amintesc ca am ajuns la urgente pentru ca vomam sange si aveam dureri de cap de vreo cateva zile inainte si medicul mi-a spus ca este din cauza asta. Durerea de cap nu inseamna neaparat raceala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diseara faci o baie fierbinte dupa care mananci, bei o cana de ceai de tei sau o cana cu lapte caldutz si iei asa: un algocalmin sau paracetamol si doua extraverale, mai vorbim maine.

| vip4vyo explică:

La fel sad. Am perioade cand mi se mai amelioreaza de la medicamente.