| Ana7789 a întrebat:

Am dinții subțiri din cauze genetice, ce credeti ca as putea face? Sunt ca niste sârmulițe dintii din față..coroane/ fațete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu conteaza ce credem noi, conteaza ce iti spune medicul dentist, asadar te incurajez sa iti faci o programare.Cand a fost ultima vizita? Dintii tai naturali trebuie pastrati pe cat posibil.In momentul in care intervii cu fatete si alte din astea, vei avea batai de cap inutile.

| Torrpi a răspuns:

Numai medicul stomatolog poate sti solutia. In functie de ce vede in gura ta.