| anonim_4396 a întrebat:

Am dureri acute de rinichi si dureri abdominale e posibil sa fiu insarcinata? am avut ultima menstruatie pe 15 martie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Poate mai degraba ceva cu rinichii o infectie urinara sau ceva ca radiaza durerea de la rinichi pana in fata la abdomen

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea cred ca durerile astea acute sunt legate de sarcina. Oricum, daca ai fi insarcinata, sarcina ar fi extrem de mica, nedetectabila (cateva zile).

tundenana
| tundenana a răspuns:

Da se poate... si eu cand am ramas insarcinata ma durea spatele... in zona rinichilor si burta dar jos ca si la durerile de ciclu... daca nu ai alte simptome de ex urinari frecvente, sau usturimi sau dureri la urinat e ffff posibil sa fie o sarcina... daca ai toate acele simptome enumerate mai sus atunci e cu rinichii... sanii nu te dor? cumpara un test de sarcina... iti spun sigur ca te va ajuta... daca iese pozitiv esti gravida... daca e negativ atunci poate ai probleme renale insa asta numai un medic iti poate confirma... numai sta fa un test de sarcina si apoi hotareste-te care e pasul urmator... sanatate

Bula
| Bula a răspuns:

Mai degraba este vb de probleme la rinichi sau stomac, eventual la coloana. Mergi la un medic internist sa te consulte!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ai nisip sau pietre la rinichi. bea lichide multe, ceaiuri, si mergi la medic. nu esti insarcinata, sau oricum in 2 saptamani de la ciclu, nu poti avea asemenea dureri din cauza unei sarcini.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna am o intrebare. prietenul meu acum o saptamana si ceva a ejaculat in mine in timp ce eu am avut orgasm. e posibil sa raman insarcinata, am dureri de spate, coloana, cap, ceafa, rinichi, si urinez cam des.am greturi, dar nu varsaturi, nu stiu ce sa fac va rog sa ma ajutati