| BlackPanther001 a întrebat:

Am dureri de inima care radiaza spre spate si spre mana stanga. Simt si niste intepaturi. Si am avut si dureri de cap. Ce e? crying sper ca nu am facut infarct crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sper că te duci cât mai repede la camera de gardă!
Pa, pa.

| DrMaybe a răspuns:

Ba da e infarct miocardic.

| BlackPanther001 explică (pentru DrMaybe):

Sper ca glumesti! Inseamna ca mor? O.O

| DrMaybe a răspuns (pentru BlackPanther001):

Nu nici vorba stai linistit. du-te la un medic specialist si el iti va prescrie un tratament. spune-mi ce varsta ai?

| BlackPanther001 explică (pentru DrMaybe):

Am 22 de ani frustrated Am chemat salvarea si m-am facut de rusine. Daca nu chemi salvarea, zic ca e vina ta ca mori, daca nu mori, rad de tine ca esti fricos (cu capu), daca mori, nu te mai faci de rusine. Vitrega mai e supravietuirea asta straight face

| BlackPanther001 explică:

A, da. Mi-a luat tensiunea: 13 jumate cu 8 sau 9 parca. Aveau si un aparat special, mi-a prins un cleste de degetul aratator, ca sa vada cum stau cu glicemia, cred ca... Mi-au zis ca sunt sanatos. Cum dracu sa fiu sanatos daca ma doare inima de 2 saptamani? Si am tensiunea asta? Alta data o aveam 10 cu 6. Si ma doare capul de vreo 5 luni. Si imi amorteste fata. Si de multe ori imi bate inima in gol. Poate sa fie doar din cauza lipsei de calciu si magneziu?

| DrMaybe a răspuns (pentru BlackPanther001):

Ti-am spus sa stai linistit si sa te duci la un medic specialist.