| Axei939 a întrebat:

Am dureri groaznice de burta astăzi nu am prea mâncat nimic tot am nevoie sa merg la toaleta.
Nu am avut diaree acum 1 an am pățit asta și am fost la spital chiar nu mai vreau la spital.
Astăzi a început durerea acum vreo 3 ore cam asa am mâncat o supa am băut un ceai și am luat ceva pastile Nospa su încă ceva.
Durerea sa ameliorat mult, dar nu complet și îmi este frica ca o sa ma ia din nou durerea chiar m-am speriat rău te tot la spital.
Nu înțeleg de la ce a pornit durerea.
Nu am prea mâncat nimic astăzi probabil asta este un motiv.
Dar totuși nu mi-a trecut complet.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din atata lucru nu merge nimeni la spital!
Stai linsitit acasa si pune mana si mananca, fiindca lipsa mancarii din stomac poate produce dureri.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Nu ai de ce să mergi la spital de urgență. Dacă durerea e suportabilă, aşteaptă până mâine să mergi la medicul tău de familie.