| Alecsandri a întrebat:

Am dureri la bicepsi, ce ar putea fi, tinand cont ca eu fac karate si antrenament am luat niste lovituri puternice in muschi. Ce ar putea fi, si cum as putea sa fac sa treaca durerea? Pentru cel de ajutor dau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Felix65 a răspuns:

"Fluocinolonul" nu este o crema pentru dureri musculare, dar cere la farmacie o crema care contine ketonal."Fastum gel" este chiar pentru dureri musculare ale sportivilor, daca imi mai aduc aminte bine (cere relatii de la farmacist ).Sa te faci cat mai repede ...bine!

| 23partyboy a răspuns:

Poate fi un traumatism,durerea in acest caz nu este de mirare, poti aplica tratament simptomatic:midocalm etc, dar semnele persista sau se agraveaza adreseaza te unui medic

| Zartbitter a răspuns:

Băi, tu faci karate și te plângi de dureri? Păi de ce naiba te-ai mai dus acolo, nu ca să te antrenezi prin bătaie și să-ți crești rezistența la durere în timp ce înveți și cum să eviți situațiile conflictuale în viața reală? :-)

Ia un unguent pentru dureri musculare (Fluocinolon, Ben-Gay etc.) și aplică-l discret, ca un bărbat adevărat dacă chiar nu mai reziști.

| moko a răspuns:

Poate febra musculara sau intindere de muschi

| fighter15 a răspuns:

Bai si eu fac karate si pe mine ma dor muschi da eu nu ma plang si sa stii ca daca te dor inseamna ca se interesc muschii si de asemenea trebuie sa iti intaresti cvatricepsul adica muschul de la femur daca vrei sa rezisti acolo.