| Alina_Catharine_1994 a întrebat:

Am facut alergie de la un tus de ochi si niste farduri deoarece erau expirate.Pleoapele mi s-au inrosit, pielea s-a ingrosat dupa care s-a uscat.Am folosit un tratament, si alergia a disparut cam 90%... dupa care nu am putut sa astept si m-am machiat din nou, dar cu produse noi, care nu sunt expirate..este posibil sa imi apara din nou?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| hunea a răspuns:

De preferat ar fi fost sa astepti sa-ti treaca de tot, dar daca tot nu te poti abtine si stiu ca este absolut necesar cateodata incearca sa folosesti cat mai putine produse cosmetice.strictul necesar un fond de ten, un blach, putin rimel. iar daca tratamentul e un unguent aplica-l intai apoi machiajul, sa lucreze ca o crema de protectie.bafta fundita