| anonim_4396 a întrebat:

Am facut dragoste cu 10 zile inainte de menstruatie. Exista posibilitatea sa raman gravida? Au trecut 4 zile de atunci pot sa iau anticoceptionale dupa sfatul medicului de la planificare familiala? Cat ar trebui sa intarzie ciclul daca raman gravida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| monicaclaudia a răspuns:

Scuze ( da eu ma tot uimesc. femeilor planificarea familiara sfaturile care le primim doctori care ne viziteaza la ce is bune sfaturile lor daca nu le urmam? Sa nu imi ziceti ca va incredeti mai mult in ceea ce stim noi si la sfaturile care vi le dam decit un doctor calificat?

1 răspuns:
| mary_4249 a răspuns:

Anticonceptionalele: administrarea lor se face in prima zi a ciclului menstrual
ciclul mestrual daca il ai regulat si vine tot timpu la 28 zilele iar trebui sa iti pui semne de intrebare dar cel mai sigur daca nu iti vine intr-o saptamana cumparati un test de sarcina din farmacie.