| sokey a întrebat:

Am facut ieri niste flotari vreo 20 si azi am febra musculara, nimic rau pana acum cand am vrut sa fac iar niste flotari si incep prima flotare ma doare incheietura mainii stangi tare si nu o pot tine jos ca sa fac flotarile. Dupa un minut isi revine, daca incerc iar tot asa se intampla. De ce? One Love!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LightOfDeath a răspuns:

Este din cauza efortului.Relaxeaza-te! Daca o sa iti fortezi prea mult incheietura o sa patesti mai rau! Eu am patit deja... dar nu din cauza unor flotari, a trebuit sa ajut pe cineva sa care niste cutii...si nu am renuntat chiar daca ma durea mana si am rupt-o, iar acum daca o fortez sitm cum se deplaseaza incheietura. Stai cuminte :* o sa treaca daca faci o pauza! Si inainte de flotari incearca sa faci incalzire! Niciun efort fizic nu se face fara incalzire!

3 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Inseamna ca nu esti obisnuita sa faci miscare! mereu!

| Bogdanel97 a răspuns:

Din cauza febrei musculare. Cu cat iti soliciti mai tare musculatura cu atat febra este mai mare. Inceraca sa iei cate o lingurita de zahar gol pe zi,(dar nu exagera) si iti trece mai repede

| bula2014 a răspuns:

Presupun ca esti stangaci. las-o noaptea mai moale cu stanga