| lacrima_4340 a întrebat:

Am facut o alergie, dar nu prea stiu exact la ce aliment(peste sau capsuni; ca am mancat in aceeiasi zi). Oare ce tratament ar trebui sa iau? Claritin, Xyzal? Ma puteti ajuta, plz...multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Dupa cate stiu eu capsunile sunt alergenice.Despre peste nu am auzit! Mancarimea de pe piele trece cu crema mentolata!

| JustArmy a răspuns:

Poate gresesc, dar cand e vorba de probleme medikale sigurele persoane in masura sa te ajute sunt medikii. poate aici iti raspunde cineva in nestiinta de cauza si o patesti daca askulti sfaturile. mai bine da o fuga la medik ca nu te joki cu sanatatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cand mai faci alergie, ia o pastila de Symphoral (de 2-3 x/ zi, sau cand iti apar pete). Am avut si eu si asa faceam. Cu timpul mi-a trecut.

| robert08 a răspuns:

Pai dupa mintea mea si a oricui (cred) mai bine ar fi sa te duci la doctor ca nu iti face nimica doar un control si el o sa iti spuna exact ce ai si ce medicamente sa iei :-):-):-)