| Teodoru_Valentina_1984 a întrebat:

Am facut o intrerupere de sarcina acum 1 saptamana iar sangerarile nu s-au oprit,am primit pe reteta sa iau macmiror si nu le-am luat deoarece nu s-a oprit menstruatia, i-mi puteti da un sfat in legatura cu menstruatia si ovulele? pot lua avulele si pe timpul menstruatiei? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar fi TREBUIT să întrebi medicul care ţi le-a prescris :)

Oricum, având în vedere că aceste ovule au efect antiseptic/antiinfecţios, ele ţi-au fost prescrise tocmai pentru a PREVENI o eventuală infecţie ( în urma avortului ).
Deci, ar fi TREBUIT să le administrezi din PRIMA zi ( chiar dacă ai acea sângerare )!

Vezi alte detalii în Prospectul de la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_6213_21.02.06.pdf?anmPage=951&ID=19023

Toate cele bune.