| anonymu a întrebat:

Am facut o prostie si am luat 15 pastile.
Este normal sa ma doara capul de la o supradoza de Prozac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Dar ce, credeai ca dai in mama ei de fericire daca luai mai multe pastile de antidepresive?
E normal. Daca ajungi la probleme mai serioase, e bine sa mergi la medic. Eu pe net am vazut ca in caz de supradozare apar greturi si varsaturi, si se trateaza cu carbune medicinal, iar in caz ca apar convulsii, cu Diazepam.

| slapnenorocit a răspuns:

Dupa 15 pastile mi se pare normal sa aiba o reactie adversa.

| lăngătinemereu a răspuns (pentru slapnenorocit):

E si normal vrei sa fim pritene

| lăngătinemereu a răspuns:

Da si eu am facut acesta proste cu 20 de pastile tu de ce ai facut-o eu am avut o suparare am vrut sa mor normal nu te mai duce la doctor 2 luni sa treca aceasta supradoza ca alfel te certa doctori la analize ca a intrat in sange acea supradoza

| lăngătinemereu a răspuns:

Si eu am facut aceasta prostie cu 16 pastile normal ca te doare capul ai luat o suprdoza mare si nu te mai du la analize 2 luni nici la doctor casi va da semna ddupa analize si vreau sa zic sa nu mai faci asta am facut-o si nu o mai fac niciodata

| Ligioara20 a răspuns:

Cred ca este normal...dar nu mai face prostia asta! ai putea muri, doamne. daca te simti mai rau sau continua sa te doara capul cel mai indicat e sa te duci la doctor. sper sa te faci binehappy