| Nimeni10 a întrebat:

Am facut o ridicatura si ma doare spatele de nu pot sa merg, nici drept nu pot sa stau, ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sfat. Mergi la medic.

| lpavel a răspuns:

Stai calm nu te speria de ce zic copilasii de aici laughing se mai intampla! Verifica ce face bine spatelui apa calda sau rece, cand afli atunci faci un dus fierbinte, daca apa calda iti calmeaza durerea, sau faci un masaj cu apa rece apoi un voltaren pentru rece, pentru calda, intrebi la farmacie, crema pentru dureri musculare, te dai cu ea dupa dusul fierbinte si se va mai calma durerea dar nu va trece prea usor, te va tine cam 3-4 zile... Nu ai ce face asta e. Dar daca vrei sa-ti treaca durerea de pe 1 minut pe altul fa cum zice unul din copii, mergi la doctor in pune o injectie mare in fund si iti trece durerea de pe 1 minut pe altul. Daca nu vrei la doctor fa ce am zis!

| Celdrept a răspuns:

Sa nu mai ridici în viata ta chestii grele. Mergi la neurolog, suna la salvare dacă te doare tare, eu am făcut o criza de sciatica odată și am sunat la salvare mi-au făcut o injecție și a fost ca nou, nu puteam nici sa ma dau jos din pat, maica-mea m-a ridicat, alergasem la fotbal, m-a rupt.

| Nimeni10 explică (pentru Celdrept):

Am ridicat un sac de 35 kile laughing

| Celdrept a răspuns (pentru Nimeni10):

Ai probleme ca aveai probabil deja probleme cu coloana, eu zic sa nu neglijezi sa nu amâni sa mergi la medic urgent.

| EliLeli a răspuns:

Du-te la dr sa-ti spuna.