| YoungGuy a întrebat:

Am făcut oreion pentru a 2-a oara acum 3 zile. M-am umflat la fata cum e și normal dar nu asta e problema... Nu mănânc nimic de 4 zile, astăzi am fost la medic și mi-a dat tratament dar nu pot să il beau deoarece e amtibiotic. Primul e cefalexin, dar nu sunt capsule de-alea mici ci mari și îmi fac greata daca le simt in gura și le vomit. De 4 zile beau doar apă și suc. Cea mai nasoala parte e aia că mi de usucă gatul, cerul gurii și buzele foarte grav și mereu înghit in sec. Am nevoie de ajutor la partea cu uscatul gatului in asemenea hal. Va rog, ce sa fac sa nu mi de mai usuce gatul, cerul gurii și buzele și să nu mai înghit in gol.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mati19053 a răspuns:

1)MANANCA ai devoie de vitamine si proteine
2)Bea APA si nu bea suc nici natural ca atunci cand il storci ii iei doar zaharurile
3)Nu consuma foarte multa sare si nici zahar
4)Fara produse lemnoase(alune, nuca erc.
Multa sanatate!