| Andrei-corin_Hartman_1970 a întrebat:

Am făcut tratament cu amoxicilină, după 6zile o ameliorare ușoară. Este recomandat sa trec pe ampicilina in acest caz și cât timp sa continui

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Antibioticele nu se iau la sfaturile de pe forumruile de copii si nici ce-ti recomanda vecinii sau prietenii, se iau strict, doar daca sunt prescrise de medic.

| Cyrano a răspuns:

Treci pe o varianta mai naturista! Dupa prea multe chimicale din medicamente organismul nu mai reactioneaza.

| Andrei-corin_Hartman_1970 explică (pentru Cyrano):

Mulțumesc dar sânt în Germania și nu prea am posibilitatea să cumpăr ce vreau toate sânt cu rețete și nu știu denumiri și am un doctor român cant i-am spus că simt plămâni in spate mai dat crema sa mă frec ..Am avut pneumonie și am aceleași simptome

| Maribell a răspuns:

Nu este recomandat sa mai iei antibiotic, iarasi. In mod normal toxile unui antibiotic se elimina dupa 6 saptamani. Asa ca incearca si tu cu ceva medicamente pe baza se plante. Iar daca tot vezi ca persista mergi la medicul de familie si vezi ce spune. Sanatate multa!