| Fabio_Fabio_1992 a întrebat:

Am facut vaccin anti-tetanos alaltaieri si ma dor bratele si picioarele, e de la vaccin? Din cauza m-am intepat cu cui la deget, a fost cuiul in tot degetul si greu l-am scos, il pot misca si nu e umflat tare. De ce am dureri de la vaccinul asta? Ma tem sa nu mor sau sa fie ceva. Am si urticarie usorara si pitiriazis versicolor, sa nu cumva sa imi afecteze mai mult vaccinul tot corpul, mai ales bolile astea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca urticaria(umflaturi mici, pete de culoare roz pal pe piele insotite de mancarime ) a aparut dupa administrarea vaccinului va trebui sa mergi la medic. Tot reactii adverse sunt considerate si durerile musculare aparute dupa administrarea vaccinului "Tetavax"(produs de Sanofi Pasteur-Franta)---- vezi prospect :http://www.anm.ro/_/_PRO/pro_6540_19.06.06.pdf?anmPage=1220&ID=24394

| TabletaSB a răspuns:

Du te la medic.au mai facut pana acum acest vaccin?
http://m.sfatulmedicului.ro/Tetanosul/tetanosul-informatii-generale_628

| Fabio_Fabio_1992 explică (pentru TabletaSB):

Da! Acum multi ani, am mai facut. Cred. Eram mic. Dar nu am patit nimic. Simt dureri ca " febra musculara"