1,du-te la o farmacie non stop si spune ce te doare
2. daca ai tratament foloseste medicamentele
3.du-te neaparat la spital sau la un control la doctorul de familie
Du-te la doctor. Doar așa te vei face bine!
Te rog chiar eu să te duci!
Si eu am fost ca tine.
1. Febra:Ia Nurofen (pastile) sau puneti pe frunte o carpa uda
2.Crampe:Aici nu e grav corpul iti elimina din corp gazele toxice, deci aici nu e problema.
Sper ca te-am ajutat! Fundita?
Pentru febra puneti otet sau tarhon pe talpi si ia niste soseste mai groase iar pentru durerea de burtica fa-ti un ceai de sunatoare menta sau musetel si infasoarate in jurul burticii cu o patura încălzită iar apoi baga-te la pat
Mai oameni buni sectiunea asta de Sanatate ar trebui desfiintata cu totul. pe bune, numai sanatos nu este sa ai febra mare si sa stai pe TPU sa intrebi oameni care in cea mai mare parte nu au nicio treaba cu medicina ce trebuie sa iei.
toate intrebarile ar trebui inchise cu raspunsul "prezinta-te la medicul de familie daca e disponibil sau la camera de garda daca nu".
orice boala se agraveaza stand si meditand la ea. febra combinata cu crampe cel mai adesea este asociata unei infectii bacteriene la nivelul tractului intestinal, deci repet: prezinta-te de urgenta la medic!
VulpeaDinUmbra întreabă: