| Neymar2 a întrebat:

Am febra musculara la ambele picioare si ma doare rau de tot spatele (nu prea pot sa merg )... ce sa fac sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| DdoarEuuu a răspuns:

Ia o aspirina, si fa un dus caldut.si ca sa iti treaca febra musculara
trebuie sa faci mai multa miscare.ca altfel nu iti trece

| bboy a răspuns:

Poi daca ai febra la picioare incearca usor usor sa faci genoflectiuni, sa incerci sa alergi, sau sa faci ceea ce ai facut de ai facut febra, sper sa iti treaca repede, bafta!

| raluca_9219 a răspuns:

Mananca ciocolata ajuta multhappy si daca poti fa-ti masaj

| DayaneSan a răspuns:

Mah, daca te misti mai rau faci. Crede-ma, si eu am patit.
Incearca usor sa mergi nu sa faci genoflexiuni sau algeva, ca daca muschiul se relaxeaza isi revine dar daca il fortezi o sa stai mult si bine asa.
Maseaza zona usor cu mana, si daca te doare din ce in ce mai tare nu renuta, o sa vezi
Succes si sper sa iti treaca wave

| Laura a răspuns:

Mișcare.