| valentinalina a întrebat:

Am foarte multe bubite pe mana si pe spate am fost la dermatolog dar degeaba stiti ceva tratamente naturiste sau ceva creme? fundita+vot promit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CodrutM a răspuns:

Am si eu. Sunt pori iritati. Incearca sa te bronzezi si nu se mai vad.

Abh
| Abh a răspuns:

Incearca cu tinctura de propolis.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și la dermatologie ce diagnostic ai primit?
Aplică alifie de rostopască și ulei de cătină după ce te-ai spălat cu apă călduță și săpun lichid (pentru copii, cel solid usucă prea tare pielea), pielea nu o ștergi cu prosopul, cel mult tamponezi sau o lași să se usuce în mod natural.
Mare grijă și la ce porți pe piele, fibrele textile din îmbrăcăminte să fie naturale, nu sintetice.
Sănătate.
Pa, pa.