| Otilia444444444 a întrebat:

Am fost azi la piscină cu părinți mei azi era și foarte cald și acum mă simt extrem se amețită am 17 ani ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Culca-te ca ai facut insolatie!
S-ar putea sa ai senzatie si de voma, dureri de cap...

| LisaJulie a răspuns:

Dacă nu ai mâncat fructe și legume sau stat la jacuzzi mai mult de 15 minute e normal sa te simți ametita! Încearcă sa te odihnești apoi sa bei multa apa

| LisaJulie a răspuns:

Și sa mânaci o gustare care sa conțină pepene, mere, zmeura și afine

| StudentLaMedicina a răspuns:

Încearcă să te hidratezi, să mănânci ceva uşor şi sărat şi să stai întinsă într-o cameră răcoroasă. O să te simți mai bine în câteva ore.

| DobrescuMatei a răspuns:

Ameteala este un simptom al insolatiei. Si eu am avut la fel acum 1 saptamana dar pe langa asta am avut si temperatura mare. Nu ar trebui sa ti faci griji, iti va trece de la sine