| anonim_4396 a întrebat:

Am fost bolnav acum 5 ani de leucemie am facut tratament 8 luni acum nu mai fac ma intereseaza daca boala poate reaparea in ce masura! care ar fi factorii la care daca ma expun poate reaparea!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| NewSummer2013 a răspuns:

*se evita expunerea la soare.

*depinde de natura leucemiei, daca este leucemie limfatica mai poate trai intre 20 si 30 de ani de acum in colo.

* sa se evite pe cat posibil alimentatia sintetica ce contine E-uri

* sa evite carnea de porc

*sa aime grija cu imunitatea

SPUNE de ce natura este leucemia si ce tratament ai facut.