| Adriannabruneta a întrebat:

Am fost diagnosticata cu colica renala, am o piatra de 3mm la rinichiul stang.am avut niste dureri infioratoare, am ajuns la urgenta de 2 ori, mi s a dat un tratament pentru durere si momentan ma simt mai bine. Intrebarea mea este pentru cei care au suferit de asa ceva, in cat timp au eliminat pietrele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| thalyslly a răspuns:

Eu am baut ceai de cozii de ciresi si coada calului
si mi-a dat un om care se ocupa cu plante rasina de brad parca, ceva alb ce seamana cu tamaia.am luat 3 luni dimineata pe stomacu gol.si dupa 3 luni le-am eliminat

| Adriannabruneta explică (pentru thalyslly):

Mie momentan mi e frica sa beau lichide deoarece mi a zis doctorul perioada asta cu durerile sa o las mai usor cu bautul... pe tine cat te au tinut durerile? in astea 3 luni ai mai facut crize? si cand le ai eliminat ai simtit ceva? mersi pentru raspuns

| thalyslly a răspuns (pentru Adriannabruneta):

Am mai facut crize, dar nu asa de puternice.
pai trebuie sa bei lichide si atunci poti a bei o cana de ceai f concentrat
nu am simtit mare lucru cand lea eliminat doar ca nu ma mai durea nimic

| Adriannabruneta explică (pentru thalyslly):

Asta este a 3 zi la mine.vad ca de ieri nu ma mai durut...o sa incep si eu de maine cu ceaiuri. mie imi este frica rau de crizele alea de durere, sper sa nu mai fie asa puternice.mersi

| Adriannabruneta explică (pentru thalyslly):

Inca o intrebare te rog, tu ai tinut vreun regim special? sucuri ceva? mersi mult