| giulaya a întrebat:

Am fost diagnosticata de ginecolog cu o ciuperca si mi-a dat tratament cu Gynozol 400. Intrebarea mea este daca ar trebui sa faca si sotul meu tratament si cu ce anume.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Stella_6271 a răspuns:

Infectiile vaginale cu Candida albicans se trateaza dupa antifungigrama. Analiza se numeste secretie vaginala-cultura fungi. Daca nu ai facut asa ceva e posibil sa nu-ti treaca.Pentru sot poti sa ceri de la farmacie un unguent cu Nistatin.

1 răspuns:
| razvirzi a răspuns:

Ar fi bine sa se duca si el la un control nu sa se apuce sa i-a de capul lui ceva.
Si ar fi indicat sa se intrerupa actul sexual in timpul tratamentului.