| Monica000 a întrebat:

Am fost ieri să donez sânge pentru soțul meu și de ieri de când am donat mă simt foarte amețită și nu am poftă de mâncare.E normal,? Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

E normal. Încearcă să mănânci, chiar dacă nu ai poftă. Cumpără-ți ceva ce te atrage de obicei, poate mezeluri, lactate (brânză, unt, smântână) sau orice alt aliment care-ți place. O supă de pasăre ar fi excelentă. Mă rog, ai prins ideea, caută alimente care de obicei îți fac poftă. happy
Sănătate multă!

| IXIAlinIXI a răspuns:

Baga cate doua oua bio fierte in fiecare dimineata si te repui imediat pe picioare

| Modzilian a răspuns:

E normal, ti s-a scos sange din organism.
Incearca sa mananci si mai ales sa te hidratezi.
Sanatate sotului tau!