| Andreeapandreea a întrebat:

Am fost ieri seara pe la ora 20 cu cea mica la urgențe pentru ca e răcită, plânge mult și nu pot să o calmez. Are 2 ani, i-au făcut o perfuzie și un antibiotic, eu când am văzut-o ca plânge am început sa plâng și eu și am primit perfuzie pentru ca mi s-a făcut rău. ȘI acum îmi e rău, nu pot să o văd că plânge pentru ca e răcită.Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suna-ti sotul sau parintii tai sa vina ca sa aiba grija de amandoua.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu e în regulă deloc să reacționezi așa, dintr-o simplă răceală a copilului să începi să plângi să ți se facă rău, fi mai stapână pe tine și adună-te, copilul are nevoie de tine, trebuie să fi puternică, este doar o răceală, o să fie bine, bine că nu are ceva mai grav.