| Skarr a întrebat:

Am fost la 3 oftalmologi diferiti intr-o perioada de cateva luni si la fiecare difera rezultatul. 1 imi zice -1.75 amandoi, altul imi zice -1.75 cu cilindru pe stanga altul imi zice -1.5 si -1.75 cu cilindru pe amandoi. Stiu ca eu trebuie sa aleg dar de ce de fiecare data imi da alt rezultat? Adica aleg ce trebuie. Si nu e a trecut asa de mult timp ca se modifice.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Te-ai dus de fiecare data odihnit sau la unul dimineata, la altul dupa amiaza, la altul dupa 3 ore de stat cu nasul in telefon?

| Skarr explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai. Am fost azi dimineață. Data trecuta pe la vreo 3-4 și prima dată nu știu exact dar tot cam asa.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Skarr):

Hmmm, daca e de cilindru, mai bine mergi pe cilindru. Am avut cilindru la stingul, mi-a fost scos pentru ca nu simteam vreo diferenta, apoi pus la loc, acum am cilindru la ambii ochi...

| dinaprilie a răspuns:

Inafara de acel cilindru diferentele nu sunt mari. Din experienta personala, unii doctori dau retete sub dimensionate pentru "zic ei sa ajute poate ochiul sa se refaca sau sau.". Alege ceva si vezi dupa un an, daca nu se agraveaza intre timp.