| jon22 a întrebat:

AM fost la ecograf si mi-a zis ca lobul ficatului e cu 10mm mai mare decat normal...ar trebui sa imi fac griji... tin sa precizez ca sunt si inalt 1, 96 si am 127kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nimic ingrijorator. Cred ca ai o oarecare incarcare grasa a ficatului.

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

@Faylinn la 10 mm nu este grav probabil este de la kg in plus daca slabesti si el va scadea adica mai bine slabeste 21 de kilograme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu ti-a spus doctorul, era putin cam decedat? Sau, ai facut ecografie prin messenger?

| Faylinn a răspuns:

E grav. Poti sa faci hepatita daca nu tratezi aceasta ingrasare temporara a ficatului.