| RAY a întrebat:

Am fost la oftamolog si mi-a spus ca am sindromul ochilului uscat si ca nu pot vedea la distanta am 2 intrebari

1 mi-a spus ca imi da picaturi si ca vad in cheata cine a mai luat asa ceva?

2 ochelarii ajuta la ceva ma pot vindeca vreodata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

De picaturi nu stiu, dar probabil daca ti le-a prescris sunt facute sa amelioreze simptomele.
Din pacate nu ai cum sa previi acest lucru, apare din cauza aerului. Ochelarii din cate stiu nu ajuta si nici nu te poti vindeca, insa exista cateva metode de a reduce aparitia simptomelor, cum ar fi evitarea locurilor cu mult fum si consumul de peste.