| marmotavorbareatza a întrebat:

Am fost la un concert si dupa ce am ajuns acasa m-am trezit cu o mancarime pe tot corpul.ce poate fi? pielea este rosie daca ma scarpin dar nu au aparul bubite sau ceva de genu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Probabil ai o alergie

| Quanah a răspuns:

Probabil vreo boala a copilariei. Stii tu. Varsat de vant, rujeola etc. Daca nu le-ai facut atunci, le faci cand esti mai mare. Si sunt mai greu de suportat. Nu te mai scarpina, si du-te la doctorul de familie.

| marmotavorbareatza explică (pentru Quanah):

Dar ceva mai grav nu poate fi vorba nu? :-ss

| Quanah a răspuns (pentru marmotavorbareatza):

Nu. N-are ce. Probabil la concert era cineva care trebuia sa stea in carantina, acasa, iar tu ai luat ce avea el thinking Daca mancarimea persista si maine, te sfatuiesc sa te duci la doctor

| marmotavorbareatza explică (pentru Quanah):

Pai e de doua zzile si inca persista. dar nu a aparut nimic pe corp