| Mihai47475 a întrebat:

Am fost la un spital public din bucursti de boli infectioase si mi s-au facut analize
asistenta care mi le-a facut nu a deschis acul in fata mea si am intrebat-o daca e nou acul si mi-a spus ca da
asta s-a intamplat fix acum 2 saptamani si au inceput sa imi iasa niste bubite pe piept si sa ma manance pielea, sa transpir foarte mult si sa ma simt cu febra chiar daca nu am
vreau sa stiu daca sunt sanse ca acel ac sa fi fost folosit inainte
multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

99% sanse sa fie doar o coincidenta. Ce asistenta crezi ca ar fi asa diabolica si ar risca sa-si piarda jobul folosind un ac la mai multi pacienti. In plus e plin depozitul de ace, nu da din buzunarul ei, o doare la basca.
Sa nu mai zic ca daca se amesteca sangele a mai multi pacienti o sa dea analize cu valori ciudate si tot ea o sa munceasca in plus sa le repete. Deci stai linistit

| ioana748 a răspuns:

Nu,chiar nu ai de ce sa iti faci probleme.